Головна » 2018 » Листопад » 22 » Година-реквієм до Дня пам'яті жерт Голодомору
19:15
Година-реквієм до Дня пам'яті жерт Голодомору

22 листопада на вшанувння пам'яті жерт геноциду українського народу 1932-1933 років проведено годину-реквієм "Голодомор -чорна сповідь моєї Вітчизни".

Ведучі заходу ознайомили присутніх із трагічними сторінками тих страшних подій української історії. Зворушила присутніх пісня «Свічка» у виконанні Оксани Білозір, яка присвячена усім загиблим під час Голодомору. Згадали про жахи  1932-33 років, про загибель мільйонів людей, про трагізм, який ховається за словом «Голодомор».

Доповнили захід емоційні уривки  відеофільмів  зі спогадами очевидців про Голодомор, із жахливими фото-документами, з поясненням науковців щодо причин Голодомору.  Пролунали зворушливі вірші.  Присутні вшанували пам’ять жерт Голодомору  хвилиною мовчання.

Пам'ятаймо минуле заради майбутнього. 

Голодомор – акт геноциду  Українського народу, здійснений керівництвом ВКП(б) та урядом СРСР у 1932-1933 роках, шляхом організації штучного масового голоду, що спричинив загибель мільйонів українців у сільській місцевості на території Української СРР та Кубані, де переважну більшість населення становили українці, з метою придушення українського національно-визвольного руху і фізичного знищення частини українських селян.

Через насильницьке вилучення продовольства, блокаду сіл та цілих районів, заборону виїзду за межі охопленої голодом України, згортання сільської торгівлі, репресії щодо незгодних тоталітарна система створила для українців життєві умови, розраховані на їхнє фізичне знищення. Така політика режиму – злочин проти людяності, який відповідає Конвенції ООН від 9 грудня 1948 року про запобігання злочину геноциду і покарання за нього.

Визнання Голодомору 1932 –1933 років геноцидом Українського народу законодавчо закріплено Законом України "Про Голодомор 1932-1933 рр. в Україні" ,  ухваленим Верховною Радою України 28 листопада 2006 року.

Постановою Апеляційного суду Києва від 13 січня 2010 р. Й.Сталіна, В.Молотова, Л.Кагановича, П.Постишева, С.Косіора, В.Чубаря, М.Хатаєвича визнано винними в організації Голодомору.

Переглядів: 115 | Додав: LIS_MED | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0